سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از راه اندازی سامانه ای برای ثبت شکایات کاربران از اپراتورها خبر داد. از این پس کلیه کاربران می توانند شکایات خود اعم از کندی اینترنت، کم فروشی و یا عدم تطابق حجم دریافتی و خریداری شده را بطور رسمی در این سامانه ثبت کنند.

سایت https://195.cra.ir برای ثبت شکایات مربوط به خدمات اینترنت اپراتورها راه اندازی شده است. کلیه مشکلات کاربران نظیر کم فروشی و یا عدم تطابق حجم دریافتی و خریداری شده، اشتباه و تداخل ترافیک داخل با بین الملل و یا عدم محاسبه هزینه اینترنت موبایل با وجود بسته های فعالسازی و … را در این سایت ثبت کنند.

در این سامانه علاوه بر شکایات مربوط به اپراتورها، کلیه رسیدگی ها مربوط به تلفن ثابت و همراه، خدمات پستی، دفاتر پیشخوان و یا ارزش افزوده نیز انجام خواهد گرفت. بدین ترتیب کلیه شکایات در این سامانه ثبت و به تفکیک منطقه و یا نوع شکایت دسته بندی خواهند شد. این در حالیست که پیش از این مدیر کل حفاظت از حقوق مصرف کننده از افزایش ۱۳۳ درصدی شکایت از خدمات اینترنت خبر داده بود. وی همچنین اعلام کرده بود که کاربران پس از ثبت شکایت می توانند پیگیری آن را از طریق همین سامانه انجام دهند. تماس با شماره ۱۹۵ و یا حتی ارسال پیامک در مورد مشکلات سیمکارت و یا مزاحمت های پیامکی را از طریق سرشماره ۱۹۵ اطلاع رسانی کنند. وزیر ارتباطات نیز پس از افزایش شکایات کاربران اینترنت از بررسی میدانی این موضوع خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *