فرد مدعی شده ای که اطلاعات تلگرام طلایی را افشا کرده گفت اطلاعات ۵ میلیون کاربر سیب‌اپ نیز دسترسی داشته و آنها را برای فروش در اختیار دیگران می‌گذارد.

اطلاعات لو رفته براساس گفته‌های باب دیاچنکو، محقق امنیتی آلمانی که درز این اطلاعات را گزارش داده بود، در یکی از محافل هکری در معرض فروش قرار گرفته است. برخی گزارش‌های کاربران در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که این اطلاعات با قیمت بین ۵۰۰ تا ۲ هزار دلار به افراد مختلف فروخته شده است. در حال حاضر همان فردی که اطلاعات لو رفته کاربران تلگرام را به فروش گذاشته، مزایده‌ای هم برای اطلاعات لو رفته کاربران سیب‌اپ، پلتفرم ارائه اپلیکیسن ios منتشر کرده است.

دقایقی پیش سیب‌اپ با انتشار بیانیه‌ای در حساب توییتری خود دلیل نفود اطلاعات کاربرانش را پیکربندی اشتباه فایروال روی یکی از ابزارهای که در جست‌وجوی اپلیکیشن‌ها برای قسمتی از کاربران مورد استفاده قرار می‌گرفت اعلام کرده است. براساس این بیانیه این اطلاعات هم فقط شامل تعداد محدودی ایمیل‌ها و شماره‌های همراه است و هیچ‌گونه نفوذی به دیتابیس اصلی سیب‌اپ صورت نگرفته است. در این بیانیه تایید شده که سایر دیتای کاربران و توسعه‌دهندگان در امنیت کامل است. در پایان این بیانیه هم سیب‌اپ ضمن عذرخواهی از این اشتباه پیش‌ آمده گفته است که اقدامات لازم برای جلوگیری از رخ دادن این اتفاق را در دستور کار قرار داده و پیگیری‌های لازم نیز از طریق نهادهای قضایی در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *